Volajme to Pravda

Autor: Tomas Bily | 9.4.2018 o 15:39 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  132x

O tom, prečo dovolíme 30 rokov po skončení režimu, ktorý si bol schopný uzurpovať právo na pravdu, stále hrdo niesť to neklamné meno Pravdy vo svojom názve, lebo však čo iné ten plátok môže prinášať.

Aj Vám sa zdá, že Orwellov príbeh 1984 je už prezlečená skutočnosť? Nebojte, nielen Vám, aj pánovi Korónimu a zároveň pánovi Šimečkovi, čo je veľmi jasne vypovedajúci obraz doby. Najradšej by každý udal každého. 

Vo všetkej spleti nechutností, ktoré sa dnes hmýria internetom, čo človek len stačí zachytiť, ako závan hniloby ľudského sebectva (ega), tak toto mi príde ako najjasnejší príklad za všetky

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/465378-ceske-romske-deti-pisu-policii-premierovi-ci-ministrovi-vnutra-pre-incident-z-rakuska/

Snažil som sa do tohto pravdivého denníka dovolať, ale po všetkých oddeleniach, až po šéfredaktorku mi to nakoniec iba zdvihla nejaká pani na kultúrnom, akoby sa práve zobudila, a spýtala sa ma, koho hľadám. Keď som jej povedal, oznámila mi, že tam všetci sedia, ale prepnúť ma nemôže. Tak som skúsil spojovateľa, ale ten pán v dôchodkovom hlase to buď nevedel, alebo len nikto nezdvihol. 

A o čom to celé je? Chcel som sa jednoducho prezvedieť a možno poukázať na omyl v článku, keďže som sa ale "pravdy nedovolal" tak o tom posielam správu sem.

Ak si ten článok prečítate, zistíte, že to Rakúsko tam bolo svojvoľne pridané bez skontrolovania možnosti, že by to bolo na nemeckých hraniciach. Po druhé, samozrejme, že keď je to "-dorf" tak to musí byť v Rakúsku, však kde inde, po pravde, a samozrejme, že číslo 158 má polícia všade na svete, však prečo by to menili?

No a angličtina je len pre imperilistov, takže ak nerozumieš "tíčr", tak jednoducho napíš "strýco". 

Bravó Pravda, SME radi, že Ťa na Slovensku máme!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Na generálnej prokuratúre sa vyplavuje špina

Čo sa dialo na generálnej prokuratúre.

ANALÝZA

Mayová prežila ďalšiu skúšku, no súboj štyroch sa nekončí

Premiérka musí sľubovať, ale nemá kam uhnúť.


Už ste čítali?