Aj môj premiér!

Autor: Tomas Bily | 6.3.2018 o 13:38 | (upravené 6.3.2018 o 14:01) Karma článku: 3,00 | Prečítané:  282x

Prečo je v poriadku vysloviť obavy ľudí z regiónov a označiť prezidenta za vlastizradcu, ale nie je v poriadku vysloviť nevôľu ľudí so správaním sa členov vlády a všetci tí nespokojní musia byť, aspoň mysľou v zahraničí?!

alebo na lyžovačke v Insbrucku, či na dovolenke na Tahiti.

(V následnosti na dve vystúpenia Kaliňáka a Pelegriniho)

Premiér Slovenskej republiky je premiérom nás všetkých, vyhovárať sa na nejaké zaužívané pojmy, je úplne zbytočné.

Prečo potom keď ľudia stoja na námestiach aj za nás, ktorí sme tam neboli, nie sú dostatočne vyjadrenie aj v našom mene? Tak ako to hovorí Kaliňák, "že to nie je odmerané". Čo nie je odmerané?

Prečo keď sa prezident nevyjadrí na manifeste, tak je to eskalovanie napätia, keď sa vyjadrí do televízie, tak je to bičovanie nálad?

Prečo je dobré odvolávať sa na prezidenta, keď hovorí o tom, že má dôveru v políciu, a zároveň ho možno obviňovať z vlastizrady?!?

Veď nesúhlasiť a kritizovať je všeobecné právo demokracie, ale počúvať obvinenia bez možnosti odpovede je proti zásade zachovania pokoja a rozvahy. Na to nás všetkých premiér tejto krajiny zneužíva. 

Pelegrini apeluje na to, aby sme dôverovali polícii, lebo ak si nebudeme dôverovať, tak ako budeme schopní tuná fungovať? On má pocit, že krajina ešte funguje?! Lebo podľa mňa, to hovorím aj v mene tých kto so mnou súhlasí, že my sa už nachádzame práve v situácii ktorú popísal a vláda je zodpovedná svojimi rozhodnutiami a spôsobom prejavu za, nie vzniknutý, ale už dosiahnutý stav spoločnosti.

Vyjadrenie o tom, ako vládna strana "drží hubu" v tomto kritickom období o celej téme na rozdiel od opozície je snáď len ďalším dôkazom, že majú obavu z prezradenia nepríjemných skutočností. To nie je len strach, to je zákaz vyjadrovania sa, podľa všetkého Laššakovej palcom.

O pozvánke strán k rokovaciemu stolu: Pelegrini, pohoršený z toho, že oni nedostali pozvánku a ešte k tomu ani prvý v poradí! 

Pelegrini si uvedomuje, že ten prejav bol v priamej následnosti pokusu o rokovanie s premiérom a predsedom parlamentu?!? Takže ak sa skončí rokovanie neúspešne má sa začať odznova, kým druhá strana nebude spokojná?

MAJDANIZÁCIA !!! 

Tento "terminus technicus" bol pred pár rokmi nazývaný "balkanizácia". Nemáme nič ustálené, lebo je to v podstate strašenie niečím čo  v rozdielnych podmienkach nedáva zmysel a nie je to ani pádne (relevantné).

"Zamatová / NEŽNÁ" revolúcia bola dôkazom, že sa vieme vysporiadať s oveľa horšími vládami s citom a rozumom.

Toto strašenie som ja počul iba od členov vlády zo strany SMER-a.s.

A ešte jednej skupiny, ktorá volá po krvavej revolúcii a po vraždení železnými tyčami. Títo ľudia sa slobodne pohybujú aj dnes v priestoroch parlamentu! Videl som ho v priamom prenose. o 12:40 pri Kaliňákovi. 

Toto je pravý dôvod dezinformačných správ na Slovensku, na vytváranie pocitu strachu, nie proti, ale v prospech vlády, ktorá už žije v presvedčení, že sa zrodili pre dané funkcie, na čele s premiérom, ktorý celý dospelý život strávil v parlamente, väčšinu s tresto-právnou imunitou.

Pojem "majdanizácie" je zneužívaný v prvom rade na šírenie strachu voči niečomu, čo opätovne nie je na stole dňa, takže je to skutková podstata trestného činu zneužívania  právomoci verejného činiteľa šírením poplašnej správy. 

Jediný strach majú z toho, z možnosti, že nebudú mať vplyv na udalosti, keď nebudú pri kormidle. 

Tvrdenie, že voľby sú jediným demokratickým nástrojom na výmenu vlády, ale predstava predčasných volieb je nemožná, je snaha o zabudnutie na možnosť generálneho štrajku! Presne tak, ako sa to už iným stalo.

význam slova štrajk

Keď Kaliňák povie na vypočúvaní pred branno-bezpečnostným výborom, že Krajmer nebol na mieste činu, ale len v okolí a to je podľa jeho slov zásadný rozdiel, ako môže prejsť pred dvere a odpovedať novinárovi, na otázku, že sú dôkazy o tom, že Krajmer bol aj na mieste činu, že to nie je žiaden rozdiel a problém??? 

A prečo Kaliňák spomíná Cervanovú v tejto situácii, ale Hedvigu Malinovú nie?!!! 

P.S. Ak sa Gašpar dovoláva toho, aby ľudia neoznačovali za vraha a políciu, tak ako mi vysvetlí to, že je obvinený človek z toho, že nezabránil/ neoznámil...ubližovaniu ? Nie je to naplnenie takej istej skutkovej podstaty?

A teda, nech je akokoľvek, nech podáva trestné oznámenia, ale navrhujem, aby sa tým zaoberali až po vyšetrení vraždy. A on sa môže zatiaľ slobodne pohybať, ale neopúšťať krajinu.

A véľa iného, ale toto aspoň.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Za zostrelenie lietadla viní Rusko Izrael. Čo bude ďalej

Prinášame scenáre vývoja v Sýrii.

ŠPORT

Sagan a boj o celkové poradie? V rozhovore to jasne vysvetlil

Peter Sagan poskytol zaujímavý rozhovor.


Už ste čítali?